SON DAKİKA

Dogu TV

Akşener: İYİ Parti artık Türkiye’nin de facto iktidar partisidir

Akşener: İYİ Parti artık Türkiye’nin de facto iktidar partisidir
1 views
13 Ekim 2021 - 14:40

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşmasına bugünün, Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü olduğunu anımsatarak başladı.

Ankara Tren Garı önündeki terör saldırısının da 6. yılı olduğunu hatırlatan Akşener, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Adıyaman ziyaretine değinen Meral Akşener, çiftçi, esnaf, öğrenci, emeklilere kadar her kesimden vatandaşın geçim sıkıntısı çektiğini ifade etti, bir tütün çiftçisinin verdiği tütün demetini göstererek tütün üreticilerinin sorunlarına değindi.

Akşener, Türkiye’de en iyi işleyen yapılardan birinin Organize Sanayi Bölgeleri olduğunu ancak iktidarın “ekolojik rekabetçiliği yüksek bölgeleri nasıl inşa ederim?” diye düşüneceğine OSB’leri kamulaştırmaya çalıştığını savundu.

Sanayi sektörüne ilişki projelerini anlatan Akşener, “İYİ Parti olarak İYİ bir sanayi politikası uygulayacağız. İYİ, tam olarak bizim yaklaşımımızı temsil ediyor. İlk İ iş birliğini, Y yatay politikaları, ikinci İ ise inovasyonu ve ilericiliği temsil ediyor.” diye konuştu.

İYİ Parti’nin artık Türkiye’nin, “de facto” iktidar partisi olduğunu ileri süren Akşener, “Çünkü onlar milletin içine çıkamazken biz milletimizle omuz omuzayız.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, partisine katılanlara rozetlerini de taktı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI