SON DAKİKA

Dogu TV

Kars’taki 517 Camide Yağmur Duası Edildi

Kars’taki 517 Camide Yağmur Duası Edildi
6 views
05 Haziran 2021 - 15:22

Kars’ta son zamanlarda yaşanan kuraklıklar beraberinde birçok sorununda arkasından getirdi. Kuraklığın sebep olduğu sorunlar nedeniyle tarlalarda çiftçiler zor durumda kaldı. Buna bağlı olarak ise Kars şehir merkezinde yer alan Evliya Camisi’nde kılınan cuma namazının ardından Müftü Yusuf Eviş, cemaate konuştuğu vaazında kuraklığa ve getirdiği birçok soruna da değindi.

İL GENELİNDE YAĞMUR DUASI YAPILDI

Eda edilen cuma namazıyla beraber Evliya camiisinde Müftü Yusuf Eviş’in yaptığı vaaz sonrası tüm cemaat ile beraber yağmur duası yapıldı. Diğer yandan il genelinde bulunan toplam da 517 camide de yağmur duası okundu.

‘ÇİFTÇİLER MAĞDUR’

Kars’ın Digor ilçesinde de Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi ile yönetim kurulu üyeleri, Kocaköy’e gitti. Kocaköy’e giden yönetim kurulu üyeleri orada bulunan çiftçilere ziyarette bulundu. Yağmur yağmaması sebebiyle meydana gelen kuralık yüzünden kuruyan tarlalarda gözlemleme yapan Hagi, çiftçilerin bu durum karşısında çaresiz olduklarını ve ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için mağdur olduklarını dile getirdi.

HAYVANLARA ARPA VE BUĞDAY YEDİRİYORLAR

Meydana gelen kuraklıktan dolayı kötü bir şekilde etkilendiklerini ve gerekli su ihtiyacını karşılayamadıkları için tarlalarından ürün toplayamayacaklarını söyleyen çiftçiler de arpa ve buğdayları başak vermeden sararıp, kötü olup kuruduğu için hayvanlara yedirdiklerini belirtti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hatay yeni stadına kavuşuyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kasım Güler tutuklandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ahmet Nur Çebi istifa etti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Jandarmaya yeni makineli tüfek
GÜNLÜK HABER AKIŞI