SON DAKİKA

Dogu TV

Başbakan Johnson gizlice evlendi

Başbakan Johnson gizlice evlendi
4 views
31 Mayıs 2021 - 8:51

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Mail on Sunday yayınladığı özel haberde Başbakan Boris Johnson ile Carrie Symonds’ın dün gizli bir törenle evlendiğini ortaya çıkardı.

Çocuğunun da annesi olan 33 yaşındaki Carrie Symonds ile birlikte yaşayan 56 yaşındaki İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın dün gizli bir tören ile evlendiği ortaya çıktı.

Ülkenin çok okunan gazetelerinden Mail on Sunday’in özel haberinde, çiftin Westminster Katedrali’nde 30 kişilik bir davetli eşliğinde sade bir törenle evlendiği belirtildi.

Symonds ile evlenen Johnson, 199 yıl sonra ilk kez bir başbakan aktif olarak görevdeyken evlenerek tarih yazdı. En son 1822’de Başbakan Lord Liverpool, Mary Chester ile evlenmişti.

Gazete, çiftin 6 aydır bu herkesten sakladıkları seremoni hazırlığı içerisinde olduğunu yazarken, çiftin balayına çıkmayacağı ve Boris Johnson’ın gelecek hafta görevine geri döneceğini aktardı.

2012’DE BİRLİKTE ÇALIŞTILAR

Johnson’ın Marina Wheeler ile olan ve 25 yıl süren ikinci evliliği 2018 yılında bitmiş ve 2018 yılının sonlarına doğru Johnson’ın Symonds ile ilişkisi ortaya çıkmıştı.

Johnson’ın 2012 yılında tekrar Londra Belediye Başkanı olduğu yerel seçimlerde kampanyayı yürüten ekipte yer alan Symonds, 2020 yılının Şubat ayında nişanlanmıştı. 29 Nisan 2020’de ise Symonds, çiftin ilk çocuğunu dünyaya getirmişti.

ALİ KEMAL’İN TORUNU OLARAK TANINIYOR

Daha önce Londra Belediye Başkanlığı ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı görevlerini yürüten Boris Johnson, Milli Mücadele karşıtı yayınlarıyla tanınan Osmanlı İmparatorluğu’nun son Dahiliye Nazırı Ali Kemal’in torunu olarak biliniyor.

İzmit’te linç edilen Ali Kemal, öldürüldükten sonra cesedi, Lozan Konferansı’na giderken trenle İzmit’ten geçecek olan İsmet Paşa görsün diye istasyonda bir sehpaya asılmıştı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI