SON DAKİKA

Dogu TV

Sinovac, Türkiye’ye Üretim Lisansı Verdi

Sinovac, Türkiye’ye Üretim Lisansı Verdi
5 views
12 Mayıs 2021 - 8:07

Sinovac CEO’su yaptığı açıklamada aralarında Türkiye’nin de bulunduğu beş ülkeye lisans verdiklerini açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına lan koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Sinovac CEO’su Yin Weidong, Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır’a aşıyı ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini açıkladı.

SİNOVAC, TÜRKİYE’YE ÜRETİM LİSANSI VERDİ

Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Yin, Brezilya, Endonezya ve Türkiye’ye nüfusun yüzde 20’sini aşılamaya yetecek kadar aşı sağladıklarını ancak bunun yetersiz olduğunu ifade etti. Bu kapsamda Yin, aşıların üretimi için lisanslama sürecine geçtiklerini belirtti.

Sinovac CEO’su Yin Weidong ise Bloomberg’e verdiği röportajda farklı klinik sonuçlarını savunurken KoronaVac’ın gerçek dünyada daha iyi sonuç verdiğini gösteren kanıtlar olduğunu ifade etti.

GERÇRK HAYAT SONUÇLARI YÜKSEK ETKİNLİK GÖSTERDİ

Sinovac Biotech Ltd.’in ürettiği Kovid-19 aşısı KoronaVac, Endonezya’da sağlık çalışanları arasında gerçek hayatta yapılan gözlemde yüksek etkinlik sonuçlarına ulaştı.

Endonezya Sağlık Bakanı Budi Gunadı Sadıkin yaptığı açıklamada Sinovac aşısı olan 25.374 sağlık çalışanının ikinci dozlarını aldıktan sonra 28 gün boyunca izlendiğini ifade etti.. Sadıkin’in verdiği bilgiye göre aşı, izlenen grup içinde can kaybını yüzde 100 önlerken hastaneyi yatışlara karşı da yüzde 96 oranında koruma sağladı.

Sadikin, izlenen grupta Kovid-19 bulaşmasının ise yüzde 94 oranında önlendiği bilgisini verdi. Bakanın açıkladığı bu oranın içinde asemptomatik vakaların yer alıp almadığı ise net değil.

Sadıkin ‘Sağlık çalışanları arasında can kaybı ve hastaneye yatışlarda çok büyük düşüşler gördük’ açıklamasını yaptı.

Endonezya’daki sonuçlar aşının üçüncü faz çalışmalarından elde edilen sonuçlara göre daha yüksek etkinliğe işaret ediyor. Brezilya’daki çalışmalarda KoronaVac aşısının etkinliği sadece yüzde 50’nin üzerinde çıkmıştı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı