SON DAKİKA

Dogu TV

Tesettür Giyimde Rahatlık ve Şıklık

Tesettür Giyimde Rahatlık ve Şıklık
2 views
10 Mayıs 2021 - 23:23

Tesettür giyimin çeşitlilik bakımından yelpazesi oldukça geniş. Tesettürlü kadınların şıklığa ve rahatlığa verdiği önemi ele alarak, sizler için tesettür giyimde şıklığın tüyolarını hazırladık.

TESETTÜR GİYİMDE RAHATLIK VE ŞIKLIK

Tesettürlü kadınların kıyafet seçiminde ki en önemli kriterlerden biri rahatlıktır. Kıyafetlerin içerisinde yalnızca şık olmak değil aynı zamanda rahat olmakta önemlidir. Kıyafetlerin rahat olması kumaşlarına ve aynı zamanda kalıplarına bağlıdır. Tesettür giyim bu anlamda birçok farklı çeşide sahip olduğu için her insana uyabilecek kadar geniş bir yelpazeye sahip demek yanlış olmaz.

Tesettür giyimde seçtiğiniz her parçayı ayrı ayrı almayı tercih edebilir farklı olarak kombin halinde ya da özellikle takımda kullanabilirsiniz. Özellikle tesettür takımlar rahatlık açısından en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Hazır şekilde iki ya da birkaç parça oldukları için kullanım açısından rahatlık sağlarlerken içerisinde de kendinizi hem rahat hem de şık hissedebilirsiniz. Tesettür takımları yalnızca etek, ceket ya da pantolon ceket olarak değil daha farklı şekillerde de kombinlenebilir. Düzenli olarak günlük hayatınızda kullanabileceğiniz takımlar kullanabileceğiniz gibi daha rahat eşofman takımları da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra kullanabileceğiniz diğer bir rahat giyim ise elbiselerdir.

Tesettür elbise oldukça rahat giyilen ve içerisinde çok rahat hissedeceğiniz tek parça ürünlerde en sık tercih edilen parçadır. Elbiseler tek parça oldukları için kombinlenirken de giyinince de oldukça rahat hissettirecektir. Yalnızda yapmanız gereken tek şey doğru bir şal ve ayakkabı ile elbisenizin bütünlüğünü sağlamaktır.

Tesettür Giyimde Eşofman Kullanımı

Eşofman hem günlük hayatta hem de spor esnasında tercih edilebilecek en rahat kıyafetlerdir. Tek tek alınıp tercih edilebileceği gibi aynı zamanda takım olarak da tek parça halinde alınarak ayrı ayrı kombinlenebilir. Birçok yerde yer alan eşofmanlar tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanmıştır ve kesinlikle vücut hatlarını belli etmeyecek kadar geniş ve rahat kalıplıdır. Aynı zamanda daha çok hareket özgürlüğü sağlaması için kullanıldığı için ise kumaşları daha elastik ve yumuşak dokuludur. Eşofman takımları genelde alt ve üst olarak tasarlanmaktadır. Alt eşofmanlar daha geniş olurken üst tarafta seçilen uzun sweat ya da hırka tarzı parçalar da kullanılabilir. Uzun parçalar kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacağı için buna bağlı olarak da daha şık hissetmenize yardımcı olacaktır.

Tesettür Giyimde Spor Tarz

Spor giyim genellikle günlük hayatımızda sıkça tercih ettiğimiz bir tarzdır. Abartılı kıyafetlere göre daha sade olsa da aslında doğru parçalar seçildiği zaman hem kendi tarzınızı yansıtabilir hem de şık olabilirsiniz. Bu nedenle tesettür giyimde de spor tarz da birçok farklı ürün yer bulmak mümkün. Spor giyimde genellikle daha sade parçalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra ise seçilen parçalar içerisinde rahat hissettiğiniz kıyafetler olmalıdır. Bu sayede şık olurken aynı zamanda da günlük hayatınızda sizi kısıtlamayacak, konfor alanınızı bozmayacak parçala seçilmelidir.

Tesettür giyim de spor tarzı tercih eden kadınlar ise genellikle sweatler ve t shirtlere yönelmekte. Sıradan ürünlere göre daha geniş, bol ve uzun olan bu parçalar vücut hatlarınızı belli etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Çoğunlukla kot ya jean pantolonlarla kullanılan bu parçaları eğer zevkinize uyarsa etekler ile de tercih edilebilir. Bu kombinlerinizi kendi tarzınıza rahatça uydurabilmek için spor şallar, ayakkabılar da tercih ederek tamamlayabilirsiniz. Düztaban ayakkabılar ve özellikle spor olarak tasarlanan ayakkabıları renk ve modele göre tercih etmek çok daha şık olmanızı sağlayacaktır. Kendi tarzınızı yansıtmak için tesettür giyimde farklı birçok çeşit ürün ve kategoride parça bulunmaktadır. Yalnızca ne istediğinizi bilmeniz ve buna bağlı olarak kendi zevkinizi yansıtacak ürünler seçmeniz gerekmektedir. Hem rahat bir giyime sahip olmak hem de şık olmak tesettürlü kadınlar için artık daha kolay ve daha çeşitli.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hatay yeni stadına kavuşuyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kasım Güler tutuklandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ahmet Nur Çebi istifa etti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Jandarmaya yeni makineli tüfek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS başvurusu için son gün
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sigarayı Bıraktıran Besinler
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Türksat AŞ personel alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EPDK’dan yeni LPG kararı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DGS geç başvuru günü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TÜBİTAK, 71 personel alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatih Terim gemileri yaktı!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mucize Doktor da bitiyor!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YKS ne zaman, kaç gün kaldı?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Okullar ne zaman kapanacak?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
LGS’de geri sayım başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI