SON DAKİKA

Dogu TV

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan Biden’a tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan Biden’a tepki
3 views
26 Nisan 2021 - 8:25

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,”Biden’ın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz” açıklamasını yaptı.

HDP eski Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın da arasında olduğu 108 sanıklı Kobani davası, Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsünde görülmeye başlıyor.

AA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kobani davası hakkında açıklama yaptı.

Altun, “Türkiye’yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah’ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.” “(6-8 Ekim olayları) Bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor. Katiller için hesap vakti. Bizim adalete inancımız tam.” dedi.

“JOE BİDEN’IN AÇIKLAMASI HADSİZ VE TALİHSİZ”

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanmasına bir tepki de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi.

Altun, “Biden’ın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz.” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
&#