SON DAKİKA

Dogu TV

AÖL paylaştı! Açık lise 3. Dönem kayıt yenileme

AÖL paylaştı! Açık lise 3. Dönem kayıt yenileme
5 views
26 Nisan 2021 - 7:59

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 3. Dönem için arayıştaydı. Bugün AÖL tarafından son dakika duyurusu yayımlandı. 2020-3. Dönem İş ve İşlemleri ile İlgili Genel Kapsamlı Duyuruda tüm detaylar açıklandı. Öğrenciler ise AÖL 3. Dönem kayıt yenileme ve sınav tarihleri ne zaman sorularını sormakta gecikmedi. Peki Açık lise sınavları ve kayıt işlemleri ne zaman başlıyor, bitiyor? İşte AÖL 3. Dönem 2021 takvimi…

AÖLL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN, NASIL YAPILIR? (3. DÖNEM)
1) Açık Öğretim Lisesi 2020-3. Dönemi kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri 26 Nisan Pazartesi günü başlayıp 10 Mayıs Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir.

KİMLER KAYIT YENİLEYECEK? 

2) Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden 2 Temmuz 2004 (dahil) ve öncesi doğum tarihliler kayıt yenileyebilecektir.

3) Açık Öğretim Lisesine yeni (ilk) kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden sadece e-okuldan ilköğretim veya ortaokul mezunu bilgisi veya açık ortaokul mezunu olarak gelenlerin yeni (ilk) kaydı alınacaktır. (Öğrencinin e- okulda ilköğretim veya ortaokul bilgisi olup lise bilgisi de varsa yeni (ilk) kaydı alınmayacaktır.)
4) Yeni (ilk) kayıt olan öğrencilerin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla kendilerine ait biyometrik fotoğraflarını sisteme taratmaları gerekmektedir.
5) Öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek adres bilgileri sekmesi altından adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.
6) Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş (nakil) yapacak öğrencilerden e- okulda bilgisi olan öğrenciler hariç olmak üzere, ilk kayıt evrağına göre sistemde tasdikname-öğrenim durum belgesi veya ilköğretim-ortaokul mezuniyet belgesi veya yurtdışı denklik belgesi taralı olmayanların geçişleri engellenecektir. Bu durumdaki öğrencilerin ilgili belgelerini sisteme tarattırmaları gerekmektedir. Belgeler sistemde ilgili alana tarandiktan sonra geçiş (nakil) işlemi yapılacaktır.

AÖL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN? 
AÖL 3. Dönem sınav tarihleri henüz açıklanmadı. Konuya ilişkin tarihler duyurulduğunda haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI