SON DAKİKA

Dogu TV

Kripto parada 2 milyar dolarlık büyük vurgun

Kripto parada 2 milyar dolarlık büyük vurgun
2 views
22 Nisan 2021 - 8:25

Türkiye “Kripto Tosuncuk” vakası ile sarsıldı. Kripto para borsalarından Thodex, dün işlemlere birkaç gün süreyle kapatıldığını açıklarken borsanın kurucusunun yurtdışına çıktığı iddia edilmişti. Peki Thodex’in kurucusu Fatih Özer nerede? İşte haberimizin ayrıntıları…

Türkiye yeni bir “Tosuncuk” vakası ile sarsılıyor. 391 bin yatırımcısı olan Türkiye’deki kripto para borsalarından Thodex, dün işletmelere birkaç gün süreyle kapatıldığını açıklamıştı. Peki Thodex’in kurucusu Fatih Özer nerede?

Olay TCMB’nin telafisi mümkün olmayan zararların oluşma uyarısında bulunarak kripto varlıkların gündelik ödemelerde kullanılmasını yasaklamasının birkaç gün ardından gerçekleşti.

Yaklaşık dört yıldır faaliyet gösteren Thodex’in internet sitesi bugün sunucu hata mesajı verirken, şirket dün Twitter’dan açıklamada yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların siteyi 4-5 gün kullanamayacağını belirtti. Açıklamada, “İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır… Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir” denildi.

Şirketin kullanıcıları Twitter’daki mesajların dünden bu yana borsada duran varlıkların borsa dışına transfer edilemediğinden şikayet ediyordu.

Habertürk internet sitesinde yer alan ve bazı borsa kullanıcılarının avukatı olan Oğuz Evren Kılıç’a dayandırılan haberde Thodex’in kurucusu olan CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in yurtdışına gittiği ifade edildi.

Haberde Kılıç’ın, “Birkaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer’in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar” ifadesi yer aldı.

FARUK FATİH ÖZER NEREDE?

Sosyal medyada gece yarısı Faruk Fatih Özer’in Tayland’a kaçtığı iddia ediliyor.

lkemizde Tosuncuk Mehmet Aydın faciası atlatılmadan yatırımcılar Faruk Fatih Özer’in ve Thodex firmasının akıbetini merak ediyor.

https://dogutv.com.tr/wp-content/uploads/Screenshot_4-230.png

REKOR SONRASI KAPANDI

Günlük 1.3 milyar dolarlık rekor işlem hacmine ulaşmasının ardından işlemlere tamamen kapanan Thodex’in sitesinde de sorunun devam ettiğine yönelik duyuru dışında bir şey yer almıyor.

2 MİLYON DOGECOIN KAMPANYASI!

Mağdur olduğunu savunan kişiler, sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladıktan sonra yatırımcı sayısını artırdığı belirtiliyor.

Daha önceden çekilişle lüks araç dağıtan platforma son kampanyanın ardından diğer borsalardan çok sayıda yatırımcının geldiği ifade ediliyor.

MERKEZ BANKASI EL ATMIŞTI

Öte yandan idddiaların Merkez Bankası’nın kripto varlık düzenlemesinin ardından gelmesi dikkat çekti. 30 Nisan’da yürürlüğe girecek yönetmeliğe göre, kripto varlıklar, ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılamayacak ve bu varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet sunulamayacak.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada kripto paraların, “ödemelerde kullanılmasının engellenmesine” vurgu yapılırken mevcut piyasa ödeme araçlarına güvensizlik oluşmasına engel olmak istendiği belirtildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hatay yeni stadına kavuşuyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kasım Güler tutuklandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ahmet Nur Çebi istifa etti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Jandarmaya yeni makineli tüfek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS başvurusu için son gün
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sigarayı Bıraktıran Besinler
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Türksat AŞ personel alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EPDK’dan yeni LPG kararı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DGS geç başvuru günü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TÜBİTAK, 71 personel alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatih Terim gemileri yaktı!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mucize Doktor da bitiyor!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YKS ne zaman, kaç gün kaldı?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Okullar ne zaman kapanacak?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
LGS’de geri sayım başladı
G