SON DAKİKA

Dogu TV

Başkan Erdoğan gençlerle buluştu

Başkan Erdoğan gençlerle buluştu
15 views
14 Nisan 2021 - 21:30

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi. Onların sorduğu sorulara yanıt veren Başkan Erdoğan, Kanal İstanbul konusuyla alakalı da açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın resmi sosyal medya hesabında, “Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde genç kardeşlerimle bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Onlar sordu, ben cevapladım. Bu güzel buluşmaya dair paylaşımlarımızı tüm sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

“AŞIDA İYİ BİR KONUMDAYIZ”

Türkiye’nin içinde bulunduğu Kovid-19 salgın süreci hatırlatılarak, “Aşılanma hızımız sizce ne kadar iyi ve devletin bu konuda yaptıklarını yeterli görüyor musunuz?” sorusu üzerine ise Erdoğan, konuya ilişkin çalışmaları Bilim Kurulu ile sürdürdüklerini belirtti.

Bilim Kurulunun aldığı kararlar hangi istikametteyse hükümet olarak bu istikamette kararları icra ettiklerini anlatan Erdoğan, “Aşı konusunda bile 6. sırada dünyada biz yer alıyoruz, böyle bir konumumuz var. Şimdi Bilim Kurulumuzun yapacağı çalışmalarla birlikte bu aşı sürecini 65 yaşın altından daha nasıl kademelendirelim, bunun adımları da bir taraftan atılmış olacak. Aşıda iyi bir konumdayız, yani 8 artı 10 milyon civarında, yani 18, hatta 20’ye aşılama noktasında yaklaşmış durumdayız ve bu bakımdan dünyada herhalde örnek sayılabilecek ülkelerden bir tanesi konumundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

DOĞU AKDENİZ MESAJI

Akdeniz’deki durumla ilgili gelen soruya da yanıt veren Başkan Erdoğan: Doğu Akdeniz’deki bütün gerginliklerde bizim yumuşak bir üslubumuz olmamış olsaydı durum daha farklı bir yere giderdi.

“KENDİNİ İSPATLIYORSA BİR GENÇ İŞ BULUR”

Başkan Erdoğan tüm dünyada sıkıntılar yaşanan bir dönemde ekonomide gelinen durumu değerlendirdi.Yapılan paylaşımın devamında, “Kütüphane Söyleşilerinin ilk sorusu Kanal İstanbul ile ilgiliydi. Gençlerimiz böylesine büyük bir projeyi elbette önemsiyor, merak ediyor. İnşallah Kanal İstanbul’u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız.” ifadeleri yer aldı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Montrö ile yakından uzaktan alakası olmayan böyle bir Kanal İstanbul bizi çok daha huzurlu, rahat kılacaktır.”

“(Kanal İstanbul Projesi ile) İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacak.”

NE ÜLKEMİZDE NE DÜNYADA KADIN HAKLARINA SAYGIYI GETİRMEDİ”

Başkan Erdoğan Kütüphane Söyleşileri kapsamında gençlerin sorduğu sorulara yanıt verdi. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyle alakalı soruya, “İstanbul Sözleşmesi ne ülkemizde ne dünyada kadın haklarına saygıyı getirmedi” dedi.

ASLA KABUL EDİLEMEZ

Gençlerin bir diğer sorusu emekli amiraller bildirisinin neden fikir özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmediğiyle ilgiliydi. Başkan Erdoğan soruya, “Bunu alışkanlık haline getirenler var, ben bu ülkenin Başkomutanıysam milletimin özgürlüğü için bunu kabul edemem” dedi.

Başkan Erdoğan’ın emekli amiral bildirisine ilişkin soruya verdiği yanıtlar:

“Koordine olan, aynı düşünce kalıbı içinde böyle bir metnin ortaya konulmasını başkomutan, Cumhurbaşkanı olarak kabul etmemiz mümkün değil.”

“Cumhurbaşkanı olarak ordunun başkomutanıyım. 104 emekli olarak böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorsunuz? Bu özgürlüğünüzle alakalı değil.”

“BU TAM BİR DENSİZLİK, TAM BİR TERBİYESİZLİK”

Başkan Erdoğan İtalya Başbakanı’nın söylemine ilişkin sorulan soruya, “Gençler, bunları hiç kafanıza takmayın, biz işimize bakalım.” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI