SON DAKİKA

Dogu TV

ABD Başkanı Biden Ramazan Mesajı Yayınladı

ABD Başkanı Biden Ramazan Mesajı Yayınladı
23 views
13 Nisan 2021 - 9:57

ABD Başkanı Biden Ramazan dolasıyla yazılı açıklama yaptı. Joe Biden Kuran’ı Kerim’den ayette okudu. Bu sene bayram kutlamasının sanal ortamda gerçekleşeceğini belirtti.

Amerika Başkanı Joe Biden, Ramazan ayının başlaması sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Joe Biden, ”Eşim Jill ve ben, ABD’deki ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlara en içten tebriklerimizi ve dileklerimi gönderiyoruz. Hayırlı Ramazanlar” dedi.

Bu senenin pandemi sebebiyle zor olduğunu ve insanların bir araya gelerek bu ayı kutlayamayıp sevdikleri ile iftar sofralarına oturamadığını ifade eden Joe Biden, ”Ancak Müslümanlar, yeni umutlarla aydınlanma ayına başlıyor.” 

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEMİZİ YÖNLENDİRDİ

Joe Biden, Müslüman Amerikalıların ülkenin kurulduğu günden beri ülkeyi zenginleştirdiklerini ifade ederek, ”Müslümanlar, aşı geliştirmesinde başrol oynayarak ve ön saflarda yer alan sağlık çalışanları olarak koronavirüs ile mücadelemizi yönlendirdi.” 

AMERİKA’DA HİÇ KİMSE İNANCINI KORKU İÇİNDE YAŞAMAMALI

Müslümanların, girişimcilik, ilk müdahale ekibi, eğitim ve kamu hizmeti gibi alanlarda önemli rollerde olduğuna vurgulayan Biden, sözlerine şu şekilde devam etti: 

”Ancak Müslümanlar hala zorbalığın, bağnazlığın ve nefret suçlarının hedefi oluyor. Bu önyargı ve bu saldırılar yanlış. Bunlar kabul edilemez. Bunlar durmalı. Amerika’da hiç kimse inancını korku içinde yaşamamalı.”

İNSAN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM

Biden, göreve geldiğin beridir Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağını bitirmekten gurur duyduğunu ifade ederek, ”Çin’deki Uygurlar, Myanmar’daki Arakanlı Müslümanlar ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlar da dahil insan haklarını savunmaya devam edeceğim.”

Gelecek günlerin umut dolu zamanlar olacağını ifade eden Biden, Kur’an-ı Kerim’den ”Allah göklerin ve yerin nurudur” ayetini de okudu.

BU SENE SANAL BAYRAM KUTLAMASI

Her sene Beyaz Saray’daki bayram kutlamasının sanal ortamda gerçekleşeceğini bildiren Biden, eşi Jill ile geleneksel Beyaz Saray Bayram Kutlaması’nı gelecek sene yüz yüze yapmayı dört gözle beklediklerini belirtti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hatay yeni stadına kavuşuyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kasım Güler tutuklandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ahmet Nur Çebi istifa etti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Jandarmaya yeni makineli tüfek
GÜNLÜK HABER AKIŞI