SON DAKİKA

Dogu TV

Emekli bayram ikramiyesi 2021 ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi 2021 ne zaman yatacak?
21 views
07 Nisan 2021 - 9:42

Emekli bayram ikramiyesi her yıl verilmektedir. Ramazan ayına kısa bir süre kala konuya yönelik araştırma yapan vatandaşlar, Emekli bayram ikramiyesi 2021 ne zaman yatacak? Emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar verilecek? soruları gündeme geldi. Geçen yıllarda maaşlara ek olarak 1000 TL ödeme yapılıyordu. Milyonlarca emeklinin merak ettiği konu hakkında detaylar sizlerle..

Emekli bayram ikramiyesi bayramın gelmesiyle beraber ödenmektedir. Geçen senelerde emeklilerin maaşlarına ilave olarak 1000 TL ödeme gerçekleşmişti. Ramazan ayına kısa bir süre kala konu yeniden gündeme geldi. Peki, Emekli bayram ikramiyesi 2021 ne zaman yatacak? Emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar verilecek?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2021 NE ZAMAN YATACAK?

Merakla takip edilen konu hakkında henüz resmi kaynaklardan bir açıklama gelmedi. Detaylar geldikçe haberimize ekleyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemelerinin bayramdan hemen önceki hafta içinde hesaplara yatırılacağı düşünülüyor.

RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR VERİLECEK?

Geçtiğimiz senelerde Ramazan ve Kurban Bayramlarında toplamda 2 bin Türk Lirası ikramiye ödemesi alan emekliler, bu yılın ödemeleri için bekliyor.

Bu yıl Ramazan Bayramı 13-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Kurban Bayramı ise 20-23 Temmuz 2021 tarihleri arasında kutlanacak. Bu bayramlardan önce ödemelerin yapılması bekleniyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bayram öncesi hafta içinde bayram ikramiyesinin hesaplara yatırılacağı düşünülüyor.

KİMLER EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLİR?

Emekli bayram ikramiyelerinden yararlanabilecek olanlar;

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜ