SON DAKİKA

Dogu TV

Eski koruması: Donald Trump 130 dolarlık hamburger borcunu hala ödemedi

Eski koruması: Donald Trump 130 dolarlık hamburger borcunu hala ödemedi
25 views
06 Nisan 2021 - 8:56
https://dogutv.com.tr/wp-content/uploads/Screenshot_4-230.png

Donald Trump için İskoçya’da 2012’ye kadar 5 yıl çalışan Kevin McKay, 2008’de Trump International golf sahasının inşa edileceği bir araziye yapılan ziyaretten sonra geleceğin başkanı için “20 çizburger ve patates kızartması” satın aldığını söyledi. McKay, 45. ABD başkanının kendisine parayı geri ödeyeceğini söylediğini ama asla yapmadığını söyledi.

50 yaşındaki McKay, MailOnline’a verdiği demeçte “Onun için çalıştığım zamanın çoğunda ‘Kevin, işte sana borcum olan para’ diyeceğini düşünmüştüm ama olmadı. Onun için çalışmaya ilk başladığımda iyi bir adam olduğunu düşünmüştüm ama sanırım artık hepimizin gördüğü üzere, Trump sözünün eri değil” ifadelerini kullandı.

Ayda yaklaşık 2 bin sterlin (yaklaşık 22 bin TL) kazanan eski koruma, Trump’ın New York’a dönüş uçuşu için fast food siparişi vermek adına McDonald’s’ta durmak istediğini söyledi. McKay “İçlerinde takım elbise giymiş yaklaşık 15 adam olan 6 tamamen karartılmış Range Rover’dan oluşan bir konvoydaydık, dolayısıyla otoparka girdiğimizde bazıları çok şaşırmış olmalı” dedi.

İddiaya göre yanında para olmadığı için Trump o zamanki korumasından ona borç para vermesini istedi. McKay sözlerine şöyle devam etti: ‘Elbette’ deyip herkesin siparişini aldım, yaklaşık 10 veya 15 Coca-Cola’yla 20 kadar hamburger ve patates kızartması. Sanırım Trump patatesle birlikte iki hamburger ve bir diyet kola aldı, her zamanki siparişiydi ve özel jetinde yanına hep McDonald’s almak isterdi. Bana toplamda yaklaşık 95 sterline/130 dolara (yaklaşık bin TL) mal oldu ve Trump bana ‘Paranı geri alacaksın’ dedi. Sonrasında bu para hakkında bir daha konuşmadık. Ondan parayı istemeliydim ama o sıralar boşverdim.

Geçtiğimiz günlerde başkanlığının tarihini yeniden yazmak amacıyla bir internet sitesi kuran Trump, bilindiği üzere fast food’a çok düşkün.

Michael Wolff’un tartışma yaratan Fire and Fury kitabına göre eski başkan zehirlenmekten kaçınmak için McDonald’s yiyordu: 2019’da Beyaz Saray’da Clemson Üniversitesi futbol takımı için Quarter Pounder, Big Mac ve Whopper’lardan oluşan ve toplamda 3 bin dolar tutan (yaklaşık 24 bin TL) muazzam bir sofra kurmuştu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı