SON DAKİKA

Dogu TV

Közlenmiş sarımsak yemenin mucizevi faydaları

Közlenmiş sarımsak yemenin mucizevi faydaları
24 views
04 Nisan 2021 - 6:09

Çoğu yemeğe aroma katan ve sağlık açısından çeşitli faydaları kanıtlanan sarımsağın közlenmişini hiç denediniz mi? Ancak yapılan bir araştırma sonucuna göre günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin sağlık açısından mucizevi faydaları bulunuyormuş.Yüzyıllar boyunca çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan sarımsağın faydaları tıbben kanıtlamış şimdilerde ise alternatif tıbbın vazgeçilmez kaynağı olmuştur.

6 ADET IZGARADA PİŞMİŞ SARIMSAK….Antibiyotik görevi üstlenmesiyle gribin öncüsü olan sarımsağın faydaları sadece bununla sınırlı kalmıyor.

İşte 6 adet ızgarada pişmiş sarımsak yediğinizde 24 saat içinde olacaklar:

4-6 saat: Metabolizmanız hızlanıyor. Depolanan yağlar yanmaya ve vücudunuzdaki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor.

6-7 saat: Sarımsağın antibakteriyel özelliği vücuda yayılıyor ve kan dolaşımınız düzenleniyor. Sarımsak bakterilerle savaşmaya başlıyor.

6-10 saat: Sarımsaktaki besinler hücresel seviyede vücudu savunup oksidasyondan vücudu koruyor.

10-24 saat: Sarımsak aşağıdakileri gerçekleştiriyor:- Kolesterolü düzenliyor- Damarları temizliyor ve kalp sorunlarına karşı koruyor

KOLESTEROL SEVİYESİNİ DÜZENLERKolesterol seviyesini düzenler, damarların temizlenmesini sağlayarak kalp hastalıklarından korur.

DOĞAL ANTİBİYOTİK KAYNAĞIDoğal antibiyotik kaynağıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve gribi önler.

BİRİKEN AĞIR METALLERİN…Vücutta biriken ağır metallerin atılmasına yardımcı olur.

HÜCRELERİ TEMİZLERYüksek besin içeriği sayesinde halsizliği ortadan kaldırır.Hücreleri temizler ve bu hücrelerin uzun ömürlü olmasına yardım eder.

– Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor- Yorgunluğu önlüyor- Hücrelerin ömrünü uzatıyor

Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız…Mesela ayaklarınızla sarımsak yiyebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız bilimsel olarak kanıtlanan bu durum bakın nasıl oluyor… Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız, 30 dakika sonra tadını ve kokusunu ağzınızda hissedeceksiniz.

Hepsi sarımsağın mekanik tahribatı sırasında oluşan ve organik bir bileşik olan allisin’den kaynaklanıyor. Allisin hücre zarlarına nüfuz edebilmekte, kan dolaşımı yoluyla dolaşabilmekte ve tat tomurcuklarına ulaşabilmektedir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI