SON DAKİKA

Dogu TV

Netflix, Türk Dizi Projesini Açıkladı

Netflix, Türk Dizi Projesini Açıkladı
48 views
01 Nisan 2021 - 9:48

Netflix, Türk yapımı olacak 10 yeni dizi ve film projesini açıkladı. Haluk Bilginer, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, İrem Sak, Burcu Biricik gibi birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı projeler hakkında açıklanan tüm detaylar haberimizde.

Yeni bir basın etkinliği gerçekleştiren Netflix Türkiye, gelecek dönemde Türkiye ile birlikte Netflix’in hizmet verdiği 190 ülkede yayınlanacak olan yeni projelerini duyurdu ve önceden duyurulmuş olan bazı projelerinden yeni görseller paylaştı. Netflix’in Türkiye yatırımları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, şu şekilde konuştu:

“Netflix olarak, Türkiye’nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orijinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye’deki içerik yatırımımızı yeni orijinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye’nin özgün ve güçlü hikayelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz.”

Netflix’in Türkiye’deki sanatçı ve yapımcılarla iş birliğinin devam edeceğini aktaran Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İçerik Alımları Direktörü Nuha Eltayeb ise Netflix Türkiye’nin yein orijinal içerikleri ve Türkiye’deki orijinal yapım kütüphanesiyle ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

“Her geçen gün daha da genişleyen orijinal film kütüphanemiz ve farklı türlerdeki yapımlarla zenginleşen lisanslı içeriklerimizle birlikte üyelerimizin hayatına daha fazla mutluluk katmak için çalışıyoruz. Bugün duyurusunu yaptığımız yeni projeler, bu çabamızın ve Türkiye’de üretilen yapımlara yönelik duyduğumuz heyecanın en net göstergelerinden biri.”

Fatma

Netflix Türkiye, Fatma adlı mini dizinin ilk görüntülerini yayınladı. Özgür Önürme’nin senaryosunu yazıp Özer Feyzioğlu ile birlikte yönetmenliğini üstlendiği Fatma’da Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimler yer alıyor. 

Netflix, Fatma’nın açıklamasını, “Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir “temizlikçi” olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür.” olarak yapıyor. Dizinin 2021’de yayınlanması planlanıyor.

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği ve daha önce pek çok yapımda başarısını ispatlamış olan Burak Aksak ile Selçuk Aydemir’in yönettiği 50m2’nin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor. Komedi unsurlarının bol bol yer aldığını tahmin ettiğimiz 50m2, 27 Ocak 2021’de tüm dünyadaki Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Netflix’in 50m2 için paylaşmış olduğu açıklama şu şekilde:

“İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.”

Mücadele Çıkmazı

Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Atiye gibi yapımların da arkasındaki şirket olan OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Mücadele Çıkmazı filminin başrolünde, Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul yer alacak. Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınacak olan filmin yönetmen koltuğunda ise Can Ulkay oturacak. Mücadele Çıkmazı, 15 Mart 2021’de Türkiye ve tüm dünyada Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Netflix’in Mücadele Çıkmazı için paylaşmış olduğu açıklama şu şekilde:

“İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MTA Yerleşkesinde patlama oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şile’de fabrika yangını
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sakarya Zaferi 100 yaşında…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP 98 yaşında
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bor madeninden krem üretildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KPSS tercihleri başladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI